Vyvýšené záhonky na školní zahradě a úroda z nich

Od letošního jara se děti spolu s paní učitelkami starají o vyvýšené záhonky na školní zahradě.  Staraly se vzorně, protože úroda byla dobrá. Vše děti zkonzumovaly v rámci svačinek a obědů. Jako první výpěstek ochutnaly děti ředkvičky u svačinky a v salátu u oběda. Bohatá byla též úroda špenátu. Pomazánka z něj je velmi oblíbená a bylo ho dost i na kuřecí závitky se špenátem. Pažitka nám rodí stále a je trvalou součástí pomazánek. Těsně před prázdninami nám dozrál hrášek a byl výborný jen tak na „zobání“, ale i v salátu.

O prázdninách jsme sklidili bohatou úrodu meduňky a kromě nasušení na čaj jsme dětem vyrobili sirup, který podáváme k obědům.

S prvními dny školního roku jsme sklízeli lichořeřišnici, mrkev a tymián. Lichořeřišnice dodává salátům svěží chuť, ale je výborná i do dipu k zelenině a masu. Mrkvičky ochutnaly děti na svačinku hned první týden školního roku a tymián doplnil na oběd vepřové kostičky. Z bylinek nám ještě vyrostly šalvěj a máta.

První rok byl velmi úspěšný a moc se těšíme na jaro, kdy začnou děti zase „opečovávat“ záhonky a zpestřovat si tak jídelníček svoji vlastní bio zeleninou a bylinkami. Přeci jen, co sami pomáhaly vytvořit, mnohem lépe chutná.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.